Poskytovaná péče

Preventivní péče:

V naší ordinaci dbáme na to, aby byl klient co nejvíce motivován a zapojen do péče o svůj chrup. Samozřejmostí jsou pravidelné prohlídky s preventivními RTG snímky (bitewings), náležité vysvětlení domácí péče o chrup, v dětském věku specifické výkony – pečetění (zalití nerovností na povrchu zubu výplní s fluorem, fluoridace k posílení odolnosti zubů.

Parodontologie:

Plak a zubní kámen jsou příčinou vzniku zánětu dásní a následně I onemocnění kosti. Prvním příznakem je krvácení dásní, při těžším postižení viklavost a putování zubů, Toto onemocnění lze úspěšně zastavit a léčit odstraněním zubního kamene a plaku. Neméně důležitá je následná domácí péče po důkladném vysvětlení a nácviku používání dentálních pomůcek zubním lékařem nebo hygienistkou.

Protetika:

V naší ordinaci ordinaci zhotovujeme kompozitní inlaye, overlaye, metalokeramické a keramické korunky a můstky na zirkonové kapně. Dále zotovujeme protetiku na implantáty.

Dentální hygiena:

Toto ošetření zajišťuje dentální hygienistka – motivaci, instruktáž používání dentálních pomůcek, odstranění povlaků, pigmentací, zubního kamene, fluoridaci a ošetření citlivých zubních krčků.

Záchovná stomatologie:

Pokud je zub postižen kazem, ošetříme jej tak, abychom co nejvíce chránili zdravé zubní tkáně. Nejčastěji volíme bílé fotokompozitní výpně zhotovené z nanohybridních výplňových mateiálů a z materiálů typu „bulk“.

Endodoncie:

Ošetření nervové tkáně uvnitř zubu, pokud došlo k jejímu poškození kazem, zánětem nebo úrazem. Kvalita endodontického ošetření je rozhodující pro budoucnost zubu - na našem pracovišti provádíme strojové opracování a pročištění kořenových kanálků a jejich následné hermetické uzavření, které brání množení a průniku bakterií.

Dětská stomatologie:

V naší ordinaci vysvětlujeme maminkám jakou péči mají věnovat ústní dutině jejich dítěte již po narození. Mléčným zoubkům věnujeme stejnou pozornost jako zubům stálým, abychom předešli bolestivým stavům a aby mělo dítě zažité návyky před prořezáním zubů stálých. Dbáme na fluoridaci zubů a na preventivní pečetění stoliček.